Yağ Filtre Değişimi

Motor Yağı ve Yağ Filtresi Değişimi

Profesyonel Oto Servisi Motor Yağı ve Yağ Filtresi Değişimi Hizmeti aracınızın motorunu korumanıza yardım eder. Motor yağı aracın performansına, yakıt tüketimine, emisyonuna direk etki eden bir elemandır.

Profesyonel Oto Servisi Yağ Değişim Hizmeti sadece basit bir yağ değişimi işlemi olmayıp, önleyici bakım amaçlı olarak; değişim, ana komponentlerin kontrolü, eksik sıvıların tamamlanması ve gerekli komponentlerin temizliğini kapsamaktadır.

NEDEN ÖNEMLİ?

Motorun çalışması sırasında yanma odası yüzeylerinde karbon birikintileri oluşur. Bu karbon birikintileri parçalanarak yağa karışır ve sakızlaşmaya neden olur. Yakıtın yanması sonucunda oluşan sakızlaşmış artıklar, asitler, reçineleşmiş artıklar, yüksek sıcaklık altında çalışan motor yağında da görülür. Motorda yağ filtresi olmasına rağmen, yabancı maddelerin bir kısmı süzülemeden yağın içinde kalır. Motor yağının içerisinde kalan bu yabancı maddeler motorun aşınmasına, yakıt tüketiminin artmasına ve aracın performansının düşmesine sebep olur. Bu nedenle motor yağı ve yağ filtresi periyodik olarak değiştirilmesi gerekmektedir.

Motor Yağı ve Yağ Filtresi Değişiminde yapılan işlemler;

  • Araç Sıvılarının Kontrolü, gözle ve/veya cihaz ile gerçekleştirilir.
  • Kayışlarda olabilecek yıpranma ve gevşeklik göz ve elle kontrol edilir.
  • Filtrelerin yıpranma ve kirlilik oranları incelenir.
  • Aydınlatma Unsurları kontrolü yapılır.
Hemen Ara 
× Bize Yazın