Mucur Oto Tamir Servisi 0542 735 38 38

Kayseri ve çevre illerde; Mercedes Benz Özel Servisi, Audi Özel Servisi, BMW Özel Servisi, Volkswagen Özel Servisi, Honda Özel Servisi, Toyota Özel Servisi, Renault Özel Servisi, Hyundai Özel Servisi, Ford Özel Servisi gibi araçlarınızın markası ve modeli ne olursa olsun oto tamir – araba tamir servis hizmeti veriyoruz.

Otomobiller özellikle son yıllarda değişik modellerle üretilmektedir. Bu modeller nedeniyle motorlarındaki arızaların tespiti zorlaşmıştır. Motor mekanik hizmeti bu sektörün olmazsa olmaz bir bölümüdür. Motor arızalarında ekspertiz ve motor mekanik ustaları tarafından motor çalıştırılır. Motor sesine göre arıza tespiti yapılır. Sektörün olmazsa olmazı motor mekanik ustalarıdır. Motor sesi dinlenir ve çalışmada bir sıkıntı var mı? Tespit edilir. Aracın herhangi bir arızası mevcut mu? Balatasın da bir sıkıntı var mı? Elektronik sisteminde bir sorun var mı? Bu gibi soruların cevapları motor mekanik ustaları tarafından tespit edilir.

Motor Mekanik Hizmeti Nasıl Yapılır? 

Motor mekanik ustaları aracın şase numarası ile ruhsattaki numaranın tutup tutmadığı da kontrol edilir. Aracın ön kaputu açılarak iç kısım incelenir. Motor yağ durumu yağ çubuğu ile yapılır. Araç yüksek bir kilometreye sahip ise triger kayışı sağlamlığına bakılır. Yakıt sistemine bakılır, herhangi bir kaçak var mı diye incelenir. Motor mekanik hizmeti esnasında tüm aksamlar kontrol edilir.

Fren hidrolik yağı kontrol edilerek durumu not alınır. Antifriz ölçümü yapılır ve sayısal değer olarak rapora yazılır. Hidrolik borular yakacakları kontrol edilir. Görülebilen tüm kayışlar kontrol edilir. Çatlak ya da kaçaklar var ise not edilir. Motor elektrik tesisatında bir sorun var ise mutlaka rapora eklenir. Soğutma suyu, klima boruları kontrol edilir ve aksaklıklar yazılır.

Motor Mekanik Arıza Onarımı

Motor mekanik hizmetlerinde arızalar tespit edilir ve not alınır. Bu esnada aracın kaskosu var ise ekspertiz tarafından bu rapor incelenir. Hatta mümkünse motor mekanik ustası aracı incelerken ekspertiz de ustanın yanında olur. Motor mekanik kısmında olabilecek arızaları giderilir

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Hemen Ara 
× Bize Yazın